כאבי גב עליון ?

הגב העליון מורכב משתים עשרה חוליות בשם T1-T12. בעוד עמוד השדרה הצווארי בנוי בעיקר לאפשר גמישות ותנועתיות ועמוד השדרה המותני בנוי עבור כוח ותנועתיות תחת עומסים גבוהים, הגב העליון בנוי ליציבות. יציבות זו ממלאת תפקיד חשוב בהחזקת הגוף זקוף ומתן הגנה על האיברים החיוניים בחזה.

לאורך הגב העליון הדיסקים הבין חולייתם דקים יותר מאשר בעמוד השדרה הצווארי או בעמוד השדרה התחתון, אלמנט זה מוסיף נוקשות ויציבות לגב העליון. למרות זאת עדיין נדיר יותר להיתקל בכאבי גב עליון על רקע בעיה בדיסק.

בגב העליון תעלת השדרה צרה יחסית, ולכן חוט השדרה נמצא בסיכון לנזק אם חוליה או הדיסק בגב העליון פצוע דבר העשוי לעורר כאבי גב עליון מקומי כמו גם תופעות על רקע נוירולוגי מרכזי בגפיים.

כאבי גב עליון נמצאו שכיחים בקרב בני נוער ובעיקר בנות נוער ולרוב קושרו לבעיות יציבה, להרמת תיק לימודים כבד או לסוגי ספורט מסוימים.

הגורם השכיח ביותר של כאבים בגב עליון הוא ממקור שרירי או רקמות רכות אחרות. אלה יכולים לנבוע מחולשת שרירי יציבה, יציבה לקויה, ישיבה ממושכת מול מחשב, הרמת תרמיל כבד, פציעות שימוש יתר, או טראומה (כגון פגיעת צליפת שוט נגרמת על ידי תאונת דרכים).כותב ועורך האתר: שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה לתואר ראשון מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ובוגר אוניברסיטת באר שבע לתואר השני בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית, עוסק בתחום האורתופדיה כ 20 שנה. עוסק באוסטאופתיה ובוגר קורס מאמני כושר גופני מטעם וינגייט.

המרפאה נמצאת בחולון, רחוב יהושע רבינוביץ 58.

 טלפון: 0528306095 \ 035269361

הטיפול בכאבי גב עליון.

הטיפול בגב העליון הוא אינדיבידואלי ויקבע לאחר בדיקה אורתופדית מסודרת שתכלול את האגן, ירכיים, גב תחתון ולבסוף גם את הגב העליון.

 הגב העליון מאופיין בנוקשות וחוסר תנועתיות ובמקרים רבים הטיפול יתחיל בטכניקות ידניות כמו מתיחות ידניות ומניפולציות להשבת התנועתיות (בכוון הרצוי) של סיגמנטים נוקשים, מתיחה ועיסוי של שרירים ופסיה מקוצרים ותרגול רפואי של שרירים מקוצרים או חלשים. טפול זה ישיב לגב העליון את האיזון הדינמי והתנועתיות התקינה, יוריד מתח שרירים וכאבים.

הדרכה לתרגול בייתי, לתיקון סביבת עבודה ולאורך חיים בריא הם תנאי להצלחת הטיפול ולכך שהכאבים בגב העליון ייעלמו ולא יחזרו.

lbp01.jpg

מי אנחנו

שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ועוסק בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית והשיקום כ 20 שנה במכוני פיזיותרפיה רבים וכפיזיותרפיסט של קבוצות ספורט, מתמחה בשיקום פיזיותרפיה של ספורטאים ובפתרון בעיות גב, החל משנת 2016 בוגר תואר שני (מאסטר) בפיזיותרפיה אורתופדית, בוגר קורסי הסמכה רבים בהם מאמן כושר גופני לקבוצות ספורט, מדריך לקבוצות הליכה, דיקור יבש, לימודי אוסטאופתיה מטעם אוניברסיטת מדריד. טיפולים ייחודיים \חשיבה מחוץ לקופסה ופתרונות לבעיות אורתופדיות מורכבות.

שליחת הודעה

מפת הגעה

SIMBLAWebsite Builder