כאבי גב תחתון תרגילים

מסריקה של מחקרים רבים עולה כי תרגול הוא כלי יעיל למלחמה בכאבי גב תחתון כנראה הכלי היעל ביותר, התרגול יכול להיות מגוון ועשיר או ספציפי ומכוון לבעיה, התנאי העיקרי הוא שלאחר התרגול לא  קיימת החמרה של הכאבים או התדרדרות במצב הגב התחתון.

ניתן לחלק את התרגול לכאבי גב תחתון ל3 פרוסות עיקריות:

פעילות אירובית כתרגול לכאבי גב תחתון- פעילות אירובית עשויה להקל על כאבי גב קיימים ולמנוע כאבי גב עתידים ובתנאי שנעשית בצורה מבוקרת, שחיה מוערכת כפעילות המועדפת אך אין מחקר שמצביע על סגנון שחיה מסויים, הליכה מהווה פעילות מצוינת וגם בזמן התקף רצוי לבצע הליכה מתונה ולא ארוכה בכדי לשחרר את שרירי הגב התחתון.

תרגילי גב תחתון- קיימים תרגילים רבים המיועדים לטפול בכאבי גב תחתון, הללו כוללים: תרגילים המתרכזים בחיזוק שרירי ליבה, תרגילי של תנועתיות גב  ותרגילי גמישות של הגב, האגן והירך, יש לבצע את התרגילים בצורה מתונה ומבוקרת, במידה ולאחר התרגול יש כאבים כדאי לפנות לאיש מקצוע (פיזיותרפיסט) ולקבל הדרכה מסודרת.

תרגילים ספציפיים: ניתנים לאחר בדיקה של מומחה, התרגילים הם ספציפיים שהותאמו לבעיה ולליקויים שנמצאים באופן אישי אצל המטופל, בדיקה זו צריכה לכלול טווחי תנועה, קיצור וחולשת שרירים, מנח חוליות, הגבלות בירך ובאגן. שיטת מקנזי עשויה להיכלל בקטגורה זו ונמצאה יעילה לטיפול בכאבי גב תחתון הכוללים לחץ עצבי והקרנה לרגל.כותב ועורך האתר: שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה לתואר ראשון מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ובוגר אוניברסיטת באר שבע לתואר השני בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית, עוסק בתחום האורתופדיה כ 20 שנה. עוסק באוסטאופתיה ובוגר קורס מאמני כושר גופני מטעם וינגייט.

המרפאה נמצאת בחולון, רחוב יהושע רבינוביץ 58.

 טלפון: 0528306095 \ 035269361

כאבי גב תחתון תרגילים- הוראות מה מותר ומה אסור. 

התרגילים הניתנים כאן לגב התחתון הם תרגילים כללים שיעזרו לכלל האוכלוסייה, יש לבצע תרגילים אלו בצורה אטית ומדויקת, לבצע סולם מאמצים אטי ומבוקר, ובמידה ותרגיל מסוים גורם לכאבים יש לנסות ולבצעו בצורה חלקית ללא כאבים או לא לבצעו כלל.

כאבי  גב תחתון תרגילים לתנועתיות

יש לבצע כ15 חזרות אטיות ומבוקרות מכל תרגיל, בפעמים הראשונות יש לבצע את התרגיל במשרעת חלקית בלבד. יש להימנע מכניסה לכאבים במהלך התרגול או לאחריו

תרגילי_תנועתיות.jpg

כאבי  גב תחתון תרגילים לכוון כיפוף

יש לבצע כ7 חזרות אטיות ומבוקרות מכל תרגיל, בפעמים הראשונות יש לבצע את התרגיל במשרעת חלקית. יש להימנע מכניסה לכאבים במהלך התרגול או לאחריו. 

תרגילים לכוון כיפוף אינם מתאימים לחלק מהבעיות הדיסקוגניות, במידה ונוצרת החמרה בכאבים או בהקרנה לרגל יש להימנע מביצוע התרגילים.

תרגילי_מתיחה לכיפוף.jpg

כאבי  גב תחתון תרגילים לכוון יישור

יש לבצע כ5-7 חזרות אטיות ומבוקרות מכל תרגיל, בפעמים הראשונות יש לבצע את התרגיל במשרעת חלקית ובצורה אטית. יש להימנע מכניסה לכאבים במהלך התרגול או לאחריו.

תרגילי היישור עשויים להקל על הקרנה לרגל בשל בעיה דיסקוגנית, במידה והתרגילים יצרו הרעה במצב יש להימנע מביצוע התרגילים ולגשת לגורם מקצועי לקבלת הדרכה.

תרגילי_יישור.jpg

כאבי  גב תחתון תרגילים לחיזוק שרירי בטן

יש לבצע כ15 חזרות אטיות ומבוקרות מכל תרגיל. יש להימנע מכניסה לכאבים במהלך התרגול ולבצע את התרגול בצורה מבוקרת.

תרגילי_בטן.jpg

כאבי  גב תחתון תרגילים לחיזוק שרירי הגב

יש לבצע כ15 חזרות אטיות ומבוקרות מכל תרגיל. יש להימנע מכניסה לכאבים במהלך התרגול ולבצע את התרגול בצורה מבוקרת.

תרגילי_גב.jpg
index1.jpg

מי אנחנו

שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ועוסק בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית והשיקום כ 20 שנה במכוני פיזיותרפיה רבים וכפיזיותרפיסט של קבוצות ספורט, מתמחה בשיקום פיזיותרפיה של ספורטאים ובפתרון בעיות גב, החל משנת 2016 בוגר תואר שני (מאסטר) בפיזיותרפיה אורתופדית, בוגר קורסי הסמכה רבים בהם מאמן כושר גופני לקבוצות ספורט, מדריך לקבוצות הליכה, דיקור יבש, לימודי אוסטאופתיה מטעם אוניברסיטת מדריד. טיפולים ייחודיים \חשיבה מחוץ לקופסה ופתרונות לבעיות אורתופדיות מורכבות.

שליחת הודעה

מפת הגעה

SIMBLAWebsite Builder