אוסטאופתיה

שיטת ה אוסטאופתיה היא כלי מנואלי מצוין לטיפול בכאבי גב תחתון ונבחרה בצפון אמריקה על ידי מטופלים בכאבי גב תחתון כשיטה המועדפת והיעילה לכאבי גב תחתון מבין שיטות הטיפול השונות.

מה היא אוסטאופתיה?

אוסטאופתיה היא שיטת טיפול השייכת לרפואה האלטרנטיבית אך מבוססת על ידע אנטומי ביולוגי מערבי, בסיס שיטת ה אוסטאופתיה הוא הבדיקה הפיזיקלית המשתמשת בטכניקות בדיקה ידועות מעולם האורתופדיה הקלסית ובדיקות ספציפיות רגישות מעולם ה אוסטאופתיה. ה אוסטאופתיה רואה את הגוף כיחידה אחת מתוך הבנה שליקוי בתפקוד אחד ממערכות הגוף עשוי ליצור חוסר איזון ובהמשך ליקויים נוספים כתוצאה מניסיון קומפנסציה שיבצע הגוף באזורים אחרים ולכן מטרותיה של ה אוסטאופתיה הוא לאתר ולטפל בבעיה הראשית (מקור הבעיה) ולסייע בהחזרת האיזון  והתפקוד התקין של הגוף והשלד.

ה אוסטאופתיה מבוססת על 4 עקרונות בסיסים:

1. הגוף הוא יחידה אחת,  ולכן פגיעה בתפקוד אחת המערכות מוציאה את הגוף מאיזון, לכן באוסטאופתיה קיימת חשיבות למצוא את הליקוי הראשוני(שורש הבעיה).

2. לגוף יכולת ריפוי עצמי, הטיפול האסטאופתי מבוסס על לתת לגוף תנאי ריפוי טובים ותת לגוף לטפל בעצמו. 

3. קיים קשר בין מבנה האיבר ותפקודו, ובמהלך טיפול ה אסטאופתיה ינסה המטפל בעזרת טכניקות ידניות להשפיע על המבנה ובכך לשפר את התפקוד.

4.שמירה על זרימת דם והולכה עצבית הם תנאי ראשי כדי שלגוף תהיה יכול ריפוי עצמי תקינה. 


index1.jpgכותב ועורך האתר: שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה לתואר ראשון מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ובוגר אוניברסיטת באר שבע לתואר השני בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית, עוסק בתחום האורתופדיה כ 20 שנה. עוסק באוסטאופתיה ובוגר קורס מאמני כושר גופני מטעם וינגייט.

המרפאה נמצאת בחולון, רחוב יהושע רבינוביץ 58.

 טלפון: 0528306095 \ 035269361

כאבי גב תחתון טיפול ה אוסטאופתיה

על פי התורה האוסטופטית  כאבי גב תחתון מופיעים בשל כשל של אחת ממערכות הגוף, כשל כזה עשוי להיות מקומי,  בעיה באחת מחוליות הגב, שלא בדומה לרפואה המערבית הרואה בכאבי הגב משהוא כללי ומופשט בשל חוסר יכולת לזהות את מקור הכאבים, טיפול ה אוסטאופתיה בכאבי גב תחתון צריך לכלול איתור החוליה שאינה מתפקדת בצורה תקינה, איתור כיוון וסוג הבעיה, ומתן מענה מדויק לדיספונקציה שנמצאה, בד"כ הטיפול יכלול מניפולציות מדויקות לצד טכניקות מנואליות אחרות. לאחר הטיפול, שחרור הנקודות ה"תקועות" לגוף נוצרו תנאי ריפוי חדשים, טובים יותר ויש לתת לו לבצע את תהליך הריפוי העצמי. 

לפי האוסטאופתיה מצבי נוקשות בחוליות מסויימות בגוף עשויות להגביר את הדרישה לתנועתיות מחוליות אחרות בעלות תנועתיות טובה כחלק מתהליך הקומפנסציה של הגוף, לדוגמה במידה וחוליה מסויימת לא מסוגלת לבצע כיפוף ( תקועה) החוליות לידה יבצעו כיפוף ייתר כדי להשלים את הטווח החסר (בעקבות חוסר תנועתיות של החוליה המדוברת), כל זה עשוי להוביל לעומסי יתר, שחיקה וכאבים של החוליה התקינה. 

דוגמה פשוטה לתהליך החשיבה של ה אוסטאופתיה:  מטופל שמגיע עם כאבי גב תחתון שמקורם בכשל במפרק (פסט) של חוליה L5-S1, הטיפול במפרק יטפל מקומית בכשל המקומי אך במידה ורק טיפלנו בחוליה הבעייתית הבעיה עשויה לחזור או לא לעבור.

במידה והמטופל סובל מהבדל אורך רגליים ובעקבותיו נוקשות של מפרק האגן והירך, וזו למעשה הסיבה שחוליה l5-s1 עוברת עומסי ייתר הטיפול חייב לכלול איזון גובה הרגליים בעזרת מדרסים טיפול במפרק האגן, איזון מפרק הירך והמערכת השרירית התומכת, רק אז העומסים על חוליה l5-s1 יוסרו והגוף יוכל לבצע תהליך ריפוי עצמי.

מי אנחנו

שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ועוסק בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית והשיקום כ 20 שנה במכוני פיזיותרפיה רבים וכפיזיותרפיסט של קבוצות ספורט, מתמחה בשיקום פיזיותרפיה של ספורטאים ובפתרון בעיות גב, החל משנת 2016 בוגר תואר שני (מאסטר) בפיזיותרפיה אורתופדית, בוגר קורסי הסמכה רבים בהם מאמן כושר גופני לקבוצות ספורט, מדריך לקבוצות הליכה, דיקור יבש, לימודי אוסטאופתיה מטעם אוניברסיטת מדריד. טיפולים ייחודיים \חשיבה מחוץ לקופסה ופתרונות לבעיות אורתופדיות מורכבות.

שליחת הודעה

מפת הגעה

SIMBLAWebsite Builder