כאבי גב תחתון צד שמאל?

כאבי גב תחתון הם כאבים המופיעים בחלק התחתון של הגב, בין קו הצלעות ועד קו האגן,  כ 80% מהאוכלוסייה המערבית הבוגרת צפויה לעבור אפיזודה של כאבי גב תחתון, אירוע שכזה עשוי להמשך שעות, ימים ואף תקופות ארוכות, מחקרים מעריכים כי שליש מאלו שיסבלו מכאבים בגב תחתון יסבלו מהתקפים חוזרים של כאבים בגב תחתון או מכאבים כרוניים בגב התחתון.

נהוג לחלק את הכאבים בגב התחתון לכאבים בגב תחתון אקוטיים הנמשכים עד 6 שבועות ולכאבים כרונים הנמשכים מעל 12 שבועות, כ 80% מהכאבים בגב תחתון מסתיימים תוך פרק זמן של 6 שבועות ולמעשה כ50% מהכאבים בגב התחתון ירדו בפרק זמן קצר של שבועיים, ככל שאירוע של כאבים בגב התחתון נמשך פרק זמן ארוך יותר כך אנו מערכים כי תהליך הריפוי יהיה ארוך ומאתגר יותר. 

כאבי גב תחתון עשויים להופיע בשל הרבה סיבות אורתופדיות ( ראה פרק בנושא כאבי גב תחתון סיבות) אך כאבי גב תחתון חד צדדים עשויים גם להופיע מהסיבות הבאות:

כאבי גב תחתון בצד שמאל שכיחים יותר מכאבי גב תחתון בצד ימין, ישנם מספר הסברים לתופעה אך הסיבה לכך אינה ברורה לחלוטין.

היד הדומיננטית אצל מרבית האוכלוסייה היא יד ימין, פעולות בעלות אופי עצים כמו זריקת כדור למרחק או הרמת חפץ ביד ימין משתמשות המערבת אלכסונית המתחילה ברגל שמאל ואגן שמאל, דרך הגב התחתון השמאלי לעבר הכמה ובהמשך הכתף הימנית, כך שיתכן שבפעולות מסוג זה נפצע ונגרור כאבי גב תחתון בצד שמאל.

כאבי גב תחתון בצד שמאל עשויים להופיע בשל הבדל גובה רגליים, אצל מרבית האוכלוסייה רגל ימין קצרה יותר ויתכן כי הדבר יוצר עומסים על הגב התחתון משמאל.

כאבי גב תחתון בצד שמאל עשויים להופיע על רקע בעיה בכלייה השמאלית.

כאבי גב תחתון בצד שמאל עשויים להופיע בשל Diverticulosis דלקת של המעי שלרוב מופיע במערכת העיכול היורדת הממוקמת בצד שמאל, לרוב ילווה בכאבים או רגישות של הבטן משמאל או של הבטן העליונה, לעתים ילווה בעצירות או שלשולים ואף בחום ( תהליך דלקתי זיהומי בקיבה).

כאבי גב תחתון בצד שמאל עשויים להתעורר בעקבות הבדל אורך רגליים ( אין חוקיות האם הרגל הקצרה תהיה ימין או שמאל - תלוי מאוד בקומפנסציות אותם הגוף מבצע), כאבים אלו לרוב יתעוררו בגלל עמידה ממושכת, מדרסים בהתאמה אישית שתפקידם לאזן את הגובה בין כפות הרגליים עשויים להוות פתרון יעיל לבעיה ( עוד מידע על כיצד לרכוש מדרסים בקישור).כותב ועורך האתר: שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה לתואר ראשון מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ובוגר אוניברסיטת באר שבע לתואר השני בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית, עוסק בתחום האורתופדיה כ 20 שנה. עוסק באוסטאופתיה ובוגר קורס מאמני כושר גופני מטעם וינגייט.

המרפאה נמצאת בחולון, רחוב יהושע רבינוביץ 58.

 טלפון: 0528306095 \ 035269361

כאבי גב תחתון צד שמאל עשויים להופיע בשל בעיות נוספות במעי היורד בצד שמאל כמו עצירות או חסימה במעי, גזים במעי או בשל גידול ממאיר במעי ביורד שעשוי לגרור כאבי גב תחתון בצג שמאל מלווים בצואה מדממת, ירידה במשקל או כאבי לילה.

כאבי גב תחתון צד שמאל עשויים הופיע גם בשל דלקת בדרכי השתן משמאל, לרוב יולווה בכאב בתחתית הבטן השמאלית, הכאבים יתגברו במתן שתן.

בקרב נשים כאבי גב תחתון בצד שמאל עשויים להופיע בשל דלקת בשחלה השמאלית או ציסטה.

index1.jpg

מי אנחנו

שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ועוסק בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית והשיקום כ 20 שנה במכוני פיזיותרפיה רבים וכפיזיותרפיסט של קבוצות ספורט, מתמחה בשיקום פיזיותרפיה של ספורטאים ובפתרון בעיות גב, החל משנת 2016 בוגר תואר שני (מאסטר) בפיזיותרפיה אורתופדית, בוגר קורסי הסמכה רבים בהם מאמן כושר גופני לקבוצות ספורט, מדריך לקבוצות הליכה, דיקור יבש, לימודי אוסטאופתיה מטעם אוניברסיטת מדריד. טיפולים ייחודיים \חשיבה מחוץ לקופסה ופתרונות לבעיות אורתופדיות מורכבות.

שליחת הודעה

מפת הגעה

SIMBLAWebsite Builder