פיזיותרפיה

מה היא פיזיותרפיה לגב התחתון?

פיזיותרפיה היא מקצוע פרא-רפואי השייך לרפואה המערבית וככזה מנסה הפיזיותרפיה להיצמד למחקר המדעי ולבחור טכניקות ושיטות טיפול מוכחות מחקרית.

טיפול הפיזיותרפיה האורתופדית לכאבי גב תחתון מגוון מאוד ועשוי לכלול שיטות שונות של טיפולים. חלק מטפול הפיזיותרפיה עשוי להיות טיפולים ידניים (מנואליים), וחלק מהפיזיותרפיה יכלול תרגילים רפואיים, מכשור רפואי (אלקטרו-תרפיה), מתיחה מותנית, דיקור מערבי, הדרכה לחיי יום יום וכדומה.

כל פיזיותרפיסט עובר הסמכות לאחר סיום התואר על פי האני מאמין שלו ולכן טיפול הפיזיותרפיה עשוי להיות שונה מאוד בין פיזיותרפיסט לפיזיותרפיסט הן בטכניקות הנבחרות לטפול והן בסוג העבודה ומשך העבודה עם הלקוח.כותב ועורך האתר: שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה לתואר ראשון מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ובוגר אוניברסיטת באר שבע לתואר השני בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית, עוסק בתחום האורתופדיה כ 20 שנה. עוסק באוסטאופתיה ובוגר קורס מאמני כושר גופני מטעם וינגייט.

המרפאה נמצאת בחולון, רחוב יהושע רבינוביץ 58.

 טלפון: 0528306095 \ 035269361

פיזיותרפיה לטיפול במערכת השרירים בכאבי גב תחתון ?

הטיפול בכאבי גב תחתון דורש התייחסות מיוחדת לשרירים המייצבים את הגב התחתון,  מרכיב משמעותי ביציבותו של הגב התחתון הוא השרירים המייצבים, אלו מספקים יציבות סיגמנטלית לחוליות ולדיסק ומאפשרים תנועתיות מרובה תחת עומסים גבוהים. ירידה בתפקודם של  השרירים המייצבים, ספאזם ונוקשות שרירית עשויים לפגוע ביציבותו של הגב התחתון ובתנועה ההרמונית של הגב לגרור לכאבים בגב התחתון.

אחד מעמודי הטווח של טיפול הפיזיותרפיה בגב התחתון הוא לימוד מחדש של תפקוד המערכת המייצבת השרירית, והחזרה לפעילות וייצוב הרמוני של הגב התחתון.

פיזיותרפיה לטיפול במערכת המפרקים בכאבי גב תחתון ?

טיפול הפיזיותרפיה על ידי מניפולציה לגב התחתון נמצא יעיל במספר רב של מחקרים, החוקרים הציגו 5 קריטריונים מנבאים אשר עשויים להפוך את טיפול הפיזיותרפיה על ידי מניפולציה לכלי המועדף:

1.משך הכאבים בגב התחתון קצר של פחות משבועיים

2. הכאב מהגב אינו מושלך אל מתחת לגובה הברך.

3. טווחי תנועה בירכיים תקינים וגבוהים.

4. נוקשות באחד בחוליות הגב התחתון.

5. גישה והתייחסות נכונה לכאב (ללא הימנעות ופחד מכאב).

כאשר המטופל עמד ב 4 מתוך 5 הקריטריונים לטיפול הפיזיותרפיה היה 95% סיכוי.

כאשר המטופל עמד ב 3 מתוך 5 הקריטריונים לטיפול הפיזיותרפיה היה כ 70%סיכוי להצליח. 

פיזיותרפיה- מקנזי לטיפול בכאבי גב תחתון ?

שיטת מקנזי מתבססת על בחירת כיווני תנועה, יישור או כיפוף, מלווה בכיפוף לימין או לשמאל בהתאם לתגובת המטופל לתנועה שבוצעה, מטרת הטיפול היא לקרב כאבים המוקרנים לעבר הרגל אל הגב ( פרוקסימציה) ולהוריד את עוצמת הסימפטומים.

ההנחה היא כי במידה ובמהלך בדיקת ה פיזיותרפיה המטופל מיישר את הגב והדבר מביא להתקרבות הסימפטומים, חזרה על אותה תנועה מקלה תביא להפחתה משמעותית ולירידה בכאבים.

שיטה זו נחקרה רבות ונמצאה כשיטת פיזיותרפיה יעילה לטיפול בכאבי גב תחתון עם הקרנה לאחת הרגליים. 

index1.jpg

מי אנחנו

שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ועוסק בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית והשיקום כ 20 שנה במכוני פיזיותרפיה רבים וכפיזיותרפיסט של קבוצות ספורט, מתמחה בשיקום פיזיותרפיה של ספורטאים ובפתרון בעיות גב, החל משנת 2016 בוגר תואר שני (מאסטר) בפיזיותרפיה אורתופדית, בוגר קורסי הסמכה רבים בהם מאמן כושר גופני לקבוצות ספורט, מדריך לקבוצות הליכה, דיקור יבש, לימודי אוסטאופתיה מטעם אוניברסיטת מדריד. טיפולים ייחודיים \חשיבה מחוץ לקופסה ופתרונות לבעיות אורתופדיות מורכבות.

שליחת הודעה

מפת הגעה

SIMBLAWebsite Builder