למה אני סובל מגב תפוס?

גב תפוס או גב תחתון תפוס הוא אירוע שכיח שכ80% מהאוכלוסייה המערבית הבוגרת יחווה לפחות פעם אחת בחיים, המונח גב תפוס משמש לתיאור גב נוקשה המשלב ספאזם שרירים גבוה וכאב מתון לרוחב הגב התחתון. במרבית המקרים התלונה היא כי אתמול לא הרגשתי שום כאבים אך היום בבוקר קמתי תפוס, בד"כ הכאב ישכח מעט לאחר 10 דקות של תנועתיות אך ימשיך להטריד מספר ימים.

גב תפוס לרוב הוא תגובה שרירית לעומס ייתר על המערכת שלד שריר, פעילות שכזו עשויה להיות הרמת מזוודות או קניות בצורה לא נכונה, יום עבודה עמוס במיוחד, ישיבה ממושכת על ספה לא נוחה או שינה על מזרן חדש בתנוחה לקויה, גב תפוס גם עשוי להופיע בעקבות בעקבות מזגן או חלון פתוח, כאשר אנו חולים ( ואפילו וירוס קל וכמעט לא מורגש)והגוף חלש, או במצבי דחק נפשיים.

לעתים גב תפוס עשוי לאותת על בעיות מבניות בגב או על חולשת שרירים, בעיות כמו עקמת קלה, הבדל אורך רגלים, מפרק אגן לא מאוזן עשויות להיות אסימפטומטיות במשך שנים ואט אט להתחיל להופיע  בצורת התקפי גב תפוס קלים, התקפים אלו במידה ויושארו ללא טיפול עשויים להפוך לדחופים יותר וחזקים יותר.

גב תפוס עשוי להיות חלק מפריצה או בלט של דיסק, דלקת במפרקי הגב או באחת הרצועות, במצבים מסוימים של גב תפוס עלינו לחשוד בדלקת באחד מהאיברים הפנימים כמו הקיבה, מערכת השתן, מערכת המין ( לדוגמה בזמן המחזור חודשי) או הכליות.כותב ועורך האתר: שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה לתואר ראשון מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ובוגר אוניברסיטת באר שבע לתואר השני בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית, עוסק בתחום האורתופדיה כ 20 שנה. עוסק באוסטאופתיה ובוגר קורס מאמני כושר גופני מטעם וינגייט.

המרפאה נמצאת בחולון, רחוב יהושע רבינוביץ 58.

 טלפון: 0528306095 \ 035269361

הטיפול בגב תפוס

במידה וקמת בבוקר עם גב תפוס, והכאבים אינם חולפים לאחר מספר שעות רצוי מאוד  כדור אנטי דלקתי ( במידה ואין בעיות בריאותיות נוגדות) כמו נוירופן או ארטופן הנמכרים ללא ממרשם ולנהוג לפי ההתוויות הרשומות על התרופה, ניתן לבצע קומפרסים חמים, עיסויים מקומי, ולמרוח משחות מחממות למקום.

יש להמשיך בפעילות רגילה אך להימנע מביצוע פעילות המעמיסה על הגב, או כזו שמגבירה כאבים. 

רצוי לבצע הליכה מתונה לחימום השרירים ולאחריה ביצוע תרגילי תנועתיות ומתיחה של הגב התחתון, במידה והליכה או עמידה ממושכת מעוררים כאבים כדאי לפנות לייעוץ להתאמת מדרסים אורתופדים ( לקריאת עוד חומר בנושא מדרסים מומלצים בקישור)

במידה והכאבים אינם יורדים מומלץ להגיע לאבחון וטיפול מקצועי.

index1.jpg

מי אנחנו

שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ועוסק בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית והשיקום כ 20 שנה במכוני פיזיותרפיה רבים וכפיזיותרפיסט של קבוצות ספורט, מתמחה בשיקום פיזיותרפיה של ספורטאים ובפתרון בעיות גב, החל משנת 2016 בוגר תואר שני (מאסטר) בפיזיותרפיה אורתופדית, בוגר קורסי הסמכה רבים בהם מאמן כושר גופני לקבוצות ספורט, מדריך לקבוצות הליכה, דיקור יבש, לימודי אוסטאופתיה מטעם אוניברסיטת מדריד. טיפולים ייחודיים \חשיבה מחוץ לקופסה ופתרונות לבעיות אורתופדיות מורכבות.

שליחת הודעה

מפת הגעה

SIMBLAWebsite Builder