צוואר תפוס

צוואר תפוס  היא תופעה נפוצה הן אצל גברים והן אצל נשים בכל הגילים ולעתים קרובות נגרמ, על ידי אופן שבו אנו משתמשים בצווארינו. 

עבודה כפופה כל היום מול מחשב, נהיגה למרחקים ארוכים, יציבה לקויה בזמן עמידה או ישיבה, מתח נפשי ועייפות הנם גורם שיכול לגרום לשרירי הצוואר והגב עליון לעייפות ונוקשות, למפרקי הצוואר להפוך נוקשים ולבסוף לסבול מ צוואר תפוס. 

במקרים מסוימים צוואר תפוס עשוי לגרום לגירוי של עצב צווארי ולגרום להקרנה של כאב או נמול לשכמה, לזרוע  ועד כף היד מלווה בחולשה וחוסר תחושה. 

לעתים צוואר תפוס מלווה בכאבי ראש מסוימים, במקרים רבים חד צדדים היכולים להתפתח  כתוצאה ממתח או נוקשות בצוואר ובגב העליון. 

שינויים ניוונים כתוצאה מיציבה לקויה או בלאי כתוצאה מהזדקנות חוליות הצוואר יכולים גם לגרום לצוואר תפוס, נוקשות וקרנה או חולשה של הידיים.

צוואר תפוס לעתים קרובות נגרם כתוצאה מפגיעה ברקמות הרכות של הצוואר, הן רצועות,  שרירים ורצועות שאמורים להגן על חוליות צוואר (צוואר) עשויים להיות פצועים כתוצאה מחבלה או עייפים כתוצאה משימוש לא נכון או יציבה לקויה ולהוביל לנוקשות, חוסר תפקוד תקין ולבסוף צוואר תפוס.כותב ועורך האתר: שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה לתואר ראשון מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ובוגר אוניברסיטת באר שבע לתואר השני בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית, עוסק בתחום האורתופדיה כ 20 שנה. עוסק באוסטאופתיה ובוגר קורס מאמני כושר גופני מטעם וינגייט.

המרפאה נמצאת בחולון, רחוב יהושע רבינוביץ 58.

 טלפון: 0528306095 \ 035269361

הטיפול הראשוני ב צוואר תפוס.

במידה ואתה סובל מצוואר תפוס שימוש בכדורים אנטי דלקתיים כבר בשלב הראשוני עשוי להימצא יעיל מאוד ולמנוע החרפה והחמרה של הבעיה.

שימוש בקומפרסים חמים או קרים, בד"כ בשלב הראשוני עדיף קומפרסים קרים אך בהמשך ניתן לשלב קומפרסים חמים להקלה על שרירי הצוואר.

עיסוי עצמי  תוך שימוש במשחות מחממות עשוי להקל מעט על הכאבים.

הטיפול המומלץ  ל צוואר תפוס.

הטיפול המומלץ לצוואר תפוס כולל טכניקות עדינות לרקמה הרכה: עיסוי, הפעלה ומתיחה בכדי לנרמל את הטונוס השרירי.

מובילזציות ומניפולציות עדינות לחוליות הצוואר והגב העליון בכדי לשחרר מפרקים תפוסים, להוריד לחץ עצבי ולהחזיר את הצוואר לתנועה הרמונית.

שימוש באלקטרו תרפיה, דיקור אמצעים מחממים אן מקררים בכדי להוריד כאבים ולשחרר את הטונוס השרירי.

lbp01.jpg

מי אנחנו

שטיין נתי בוגר החוג לפיזיותרפיה מטעם אוניברסיטת תל אביב (1996) ועוסק בתחום הפיזיותרפיה האורתופדית והשיקום כ 20 שנה במכוני פיזיותרפיה רבים וכפיזיותרפיסט של קבוצות ספורט, מתמחה בשיקום פיזיותרפיה של ספורטאים ובפתרון בעיות גב, החל משנת 2016 בוגר תואר שני (מאסטר) בפיזיותרפיה אורתופדית, בוגר קורסי הסמכה רבים בהם מאמן כושר גופני לקבוצות ספורט, מדריך לקבוצות הליכה, דיקור יבש, לימודי אוסטאופתיה מטעם אוניברסיטת מדריד. טיפולים ייחודיים \חשיבה מחוץ לקופסה ופתרונות לבעיות אורתופדיות מורכבות.

שליחת הודעה

מפת הגעה

SIMBLAWebsite Builder